Прессъобщение и награди след турнира в Монтана

To read the Press Release in English click here!

Почти 100 ученици из западна България се състезаваха в третия регионален турнир, организиран от Фондация “БЕСТ” тази учебна година, който се проведе на 5-6 декември в ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана. Учениците се съревноваваха в разнообразни речеви дисциплини и дебати с формат “World Schools”.

Турнирът посрещна като специални гости основателите на Фондация “БЕСТ” Румяна Михайлова и Хана Алън. Бордът на директорите на “БЕСТ” благодари на тях, невероятните учители, ученици и персонал от ГПЧЕ “Петър Богдан”, и на всички, които посетиха турнира като състезатели, съдии и придружители – вашите топлота и ентусиазъм направиха този турнир наистина специален.

Този турнир беше третият и последен областен турнир на “БЕСТ” за календарната година. Фондацията ще възобнови турнирната си дейност през пролетта с турнир в Перник на 20-21 февруари.

Следва списък с училищата, представени на състезанието, както и наградените ученици. Mожете да проверите резултатите и в Speechwire.

ГПЧЕ “Симеон Радев” – Перник
ГПЧЕ – Плевен
ГПЧЕ “Алеко Константинов” – Правец
Американски колеж в София
Втора АЕГ “Томас Джеферсън” – София
СОУ “Цар Симеон Велики” – Видин
ГПЧЕ “Йордан Радичков” – Видин
ЕГ “Йоан Екзарх” – Враца
ГПЧЕ “Петър Богдан” – Монтана

НАГРАДИ

РЕЦИТИРАНЕ НА ПОЕЗИЯ

Финалисти

  1. Ванина Владова – ГПЧЕ “Йордан Радичков”, Видин
  2. Ния Иванова – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  3. Боряна Богданова – СОУ “Цар Симеон Велики”, Видин
  4. Мила Марчева – Американски колеж в София
  5. Деми Ангелова – ЕГ “Йоан Екзарх”, Враца
РЕЦИТИРАНЕ НА ПРОЗА

Полуфиналисти

  • Ана-Мария Марковска- Американски колеж в София
  • Цветелина Васева – ГПЧЕ “Симеон Радев”, Перник
  • Ренета Якимова- ГПЧЕ “Алеко Константинов”, Правец
  • Александър Герасимов – ГПЧЕ “Йордан Радичков”, Видин

Финалисти

  1. Полина Евтимова – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  2. Габриела Иванова – Американски колеж в София
  3. Александра Петрова – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  4. Александрина Найденова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  5. Кирил Иванов – ГПЧЕ “Йордан Радичков”, Видин
  6. Кристия Навъщанова – Американски колеж в София
ОРИГИНАЛНО ОРАТОРСТВО

Полуфиналисти

  • София Найденова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  • Ивана Петрова – ЕГ “Йоан Екзарх”, Враца
  • Кирил Генов – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  • Александра Петкова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  • Лидия Кечиджиева – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  • Йордан Георгиев – Американски колеж в София

Финалисти

  1. Ива Велчева – Американски колеж в София
  2. Бояна Атанасова – Американски колеж в София
  3. Вени Широн – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  4. Даяна Балева – ГПЧЕ Плевен
  5. Божидар Методиев – ГПЧЕ “Йордан Радичков”, Видин
  6. Елиана Александрова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
ДРАМАТИЧЕСКИ ДУЕТ

Полуфиналисти

  • Иван Петров и Тихомир Цветанов – ГПЧЕ “Алеко Константинов”, Правец
  • Ася Асенова и Йоанна Асенова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  • Магдалена Симеонова и Ренета Якимова – ГПЧЕ “Алеко Константинов”, Правец
  • Ива Крумова и Люба Тодорова – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  • Райко Райков и Миладин Пеев – ГПЧЕ “Алеко Константинов”, Правец

Финалисти

  1. Валентина Гозанова и Иван Васков – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  2. Ния Иванова и Вероника Гложева – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  3. Марина Ангелова и Цветина Маринова – ГПЧЕ “Алеко Константинов”, Правец
  4. Александър Масларски и Антон Петров – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  5. Александрина Найденова и Елиана Александрова – ГПЧЕ “Петър Богдан”, Монтана
  6. Александра Петрова и Емилия Хинкова – Втора АЕГ “Томас Джеферсън”, София
ДЕБАТ “WORLD SCHOOLS”

Финалисти

  1. Кристия Навъщанова, Габриела Иванова и Бояна Атанасова – Американски колеж в София
  2. Седа Радойкова, Ана-Мария Марковска и Александра Зидарова – Американски колеж в София

Най-добро индивидуално представяне
Бояна Атанасова Американски колеж в София

Награда за спортсменство
Седа Радойкова, Ана-Мария Марковска и Александра Зидарова Американски колеж в София

ОТБОРНИ НАГРАДИ

Категория “Малко училище” (11 и по-малко участници)
ГПЧЕ “Йордан Радичков”, Видин

Категория “Голямо училище” (повече от 11 участници)
Американски колеж в София