Прессъобщение и награди след турнира във Добрич

To read the Press Release in English click here!

На 10-11 март Фондация “БЕСТ” проведе своя четвърти турнир за учебната 2017-2018-а година в гр. Добрич. 239 ученици участваха в състезанието по английска реч и дебати в ЕГ “Гео Милев”, което беше първо за училището. 19 отбора от 14 български града посетиха турнира. Учениците се състезаваха в 5 дисциплини: оригинално ораторство, драматически дует, рецитиране на проза, рецитиране на поезия и дебати в стил „World Schools”.

Фондация “БЕСТ” озказва своите специални благодарности към директора на ЕГ “Гео Милев”, г-жа Милена Иванова, към директора на ОУ “Стефан Караджа”, г-жа Анжела Панчева, както и към кмета на града, г-н Йордан Йорданов. Фондацията благодари и на всички свои треньори, съдии, придружители, ученици лидери и доброволци от училището домакин за тяхната безценна помощ по времето на турнира, както и на “Асоциация дебати” за предоставянето на категориите по дебати.

Турнирът в Добрич беше последният регионален турнир за тази учебна година. Фондация “БЕСТ” ще организира още 2 турнира през тази учебна година. На 31.03-01.04 “БЕСТ” ще проведе своя първи международен турнир по ораторство с помощта на Американския университет в България, последван от националния турнир в Пловдив на 28-29 април.

Отдолу са посочени имената на участващите отбори, като отборите, участващи за пръв път, са подчертани, заедно със списъка на наградените. Може да видите резултатите и в Speechwire.

ПГПЧЕ “Екзарх Йосиф”, Разград
Национална Априловска гимназия, Габрово
МГ “Д-р Петър Берон”, Варна
ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
ПГ “Пейо К. Яворов”, Петрич
Първа езикова гимназия, Варна
ПАГ “Гео Милев”, Русе
ЕГ “Гео Милев”, Добрич
ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
ПГПЧЕ “Никола Вапцаров”, Шумен
ПГСУАУ “Атанас Буров”, Силистра
ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра
ПГЕЕ, Гълъбово
ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
СУ “Св. св. Кирил и Методий”, Бургас
ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
2 АЕГ “Томас Джеферсън”, София
СУЕЕ “Св. Константин-Кирил Философ”, Русе

НАГРАДИ

РЕЦИТИРАНЕ НА ПОЕЗИЯ – НАЧИНАЕЩ (8-9 клас)

Полуфиналисти

  • Цветана Илиева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Виола Родинова – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
  • Биляна Багранова – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
  • Симона Карева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Мирела Тодорова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Леда Маркова – ПГПЧЕ “Екзарх Йосиф”, Разград

Финалисти

  1. Полина Младенова – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
  2. Васил Сиромахов – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  3. Стефани Ангелова – Първа езикова гимназия, Варна
  4. Камелия Христова – Национална Априловска гимназия, Габрово
  5. Даяна Стефанова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  6. Габриела Иванова – ПГПЧЕ “Никола Вапцаров”, Шумен
РЕЦИТИРАНЕ НА ПОЕЗИЯ – НАПРЕДНАЛ (10-12 клас)

Полуфиналисти

  • Михаела Великова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Христи Драгомирова – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
  • Аделина Йорданова – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
  • Гергана Милкова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Живка Тодорова – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
  • Елизавета Малянова – СУ “Св. св. Кирил и Методий”, Бургас

Финалисти

  1. Радост Петрова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  2. Станислава Стефанова – ПГ “Пейо К. Яворов”, Петрич
  3. Мартин Симеонов – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  4. Емануела Кожлеева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  5. Виктория Иванова – Национална Априловска гимназия, Габрово
  6. Мария Игнатова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
РЕЦИТИРАНЕ НА ПРОЗА – НАЧИНАЕЩ (8-9 клас)

Полуфиналисти

  • Даяна Стефанова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Боряна Пенкова – ПГПЧЕ “Никола Вапцаров”, Шумен
  • Антония Николова – ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра
  • Denimira Pantileeva – Национална Априловска гимназия, Габрово
  • Пламен Пенчев – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  • Дарина Димитрова – ПГПЧЕ “Никола Вапцаров”, Шумен
  • Мила Петкова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен

Финалисти

  1. Ния Насева – 2 АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  2. Ева Джевизова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  3. Неделина Станчева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  4. Фиона Тотън – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  5. Васил Сиромахов – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  6. Симона Карева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
РЕЦИТИРАНЕ НА ПРОЗА – НАПРЕДНАЛ (10-12 клас)

Полуфиналисти

  • Полина Йовева – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Габриела Йорданова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Рафаел Канев – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Гергана Милкова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Мартин Симеонов – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  • Стояна Томова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич

Финалисти

  1. Кристиян Георгиев – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  2. Илин Папазян – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  3. Деница Балчева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  4. Велислав Великов – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  5. Свилен Георгиев – ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра
  6. Борис Дечев – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
ОРИГИНАЛНО ОРАТОРСТВО – НАЧИНАЕЩ (8-9 клас)

Полуфиналисти

  • Кристиян Сяров – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  • Калина Христова – ПАГ “Гео Милев”, Русе
  • Тони Момчилова – Първа езикова гимназия, Варна
  • Зоя Йовчева – Първа езикова гимназия, Варна
  • Теодор Кръстев – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  • Ивелин Събев – ПГПЧЕ “Екзарх Йосиф”, Разград

Финалисти

  1. Женя Марчева – ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра
  2. Стефани Ангелова – Първа езикова гимназия, Варна
  3. Асен Доцински – МГ “Д-р Петър Берон”, Варна
  4. Мария Кьосева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  5. Дебора Михалева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  6. Джейда Неджиб – ППМГ “Нанчо Попович”, Шумен
ОРИГИНАЛНО ОРАТОРСТВО – НАПРЕДНАЛ (10-12 клас)

Полуфиналисти

  • Таня Станкова – Първа езикова гимназия, Варна
  • Валерия Германова – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
  • Мартин Кючуков – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  • Самуил Костадинов – ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра
  • Божидар Клоучек – МГ “Д-р Петър Берон”, Варна
  • Венелина Филипова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Девор Гатев – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Симона Николаева – СУЕЕ “Св. Константин-Кирил Философ”, Русе
  • Добромир Зафиров – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград

Финалисти

  1. Станислава Стефанова – ПГ “Пейо К. Яворов”, Петрич
  2. Камелия Пейкова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  3. Йоана Димитрова – ПГСУАУ “Атанас Буров”, Силистра
  4. Преслава Иванова – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
  5. Ognyana Vasileva – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
  6. Цветелина Цонева – ГПЧЕ “Йоан Екзарх”, Варна
ДРАМАТИЧЕСКИ ДУЕТ – НАЧИНАЕЩ (8-9 клас)

Полуфиналисти

  • Цветелина Джонова and Камелия Христова – Национална Априловска гимназия, Габрово
  • Теодора Атанасова and Никол Михайлова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Иванина Джамджиева and Елена Русева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  • Наталия Ганчева and Стилиана Янкова – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  • Мартина Митева and Ивайла Петрова – Национална Априловска гимназия, Габрово
  • Наталия Симеонова and Венелина Манева – Национална Априловска гимназия, Габрово

Финалисти

  1. Мила Петкова and Ева Джевизова – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  2. Мирела Тодорова and Неделина Станчева – ГПЗЕ “Захарий Стоянов”, Сливен
  3. Ния Насева and Джулияна Белева – 2 АЕГ “Томас Джеферсън”, София
  4. Мария Христова and Мария Кьосева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  5. Джулияна Манолова and Владимир Чавдаров – МГ “Д-р Петър Берон”, Варна
  6. Женя Петкова and Мария Илиева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
ДРАМАТИЧЕСКИ ДУЕТ – НАПРЕДНАЛ (10-12 клас)

Полуфиналисти

  • Нелина Христова and Лея Колева – СУ “Св. св. Кирил и Методий”, Бургас
  • Велина Желева and Венелина Филипова – ЕГ “Гео Милев”, Добрич
  • Николай Медникаров and Стоил Масларски – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  • Мария-Магдалена Ботева and Теодора Колева – СУ “Св. св. Кирил и Методий”, Бургас
  • Даника Цанева and Марина Таскова – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  • Мартина Господинова and Габриела Димова – Първа езикова гимназия, Варна

Финалисти

  1. Елина Димова and Габриела Посталова – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  2. Илиян Христов and Вероника Първанова – Национална Априловска гимназия, Габрово
  3. Кристина Балева and Ренета Геогиева – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  4. Мартин Симеонов and Кристиян Георгиев – ПЕГ “Д-р Иван Богоров”, Димитровград
  5. Кети Христова and Ниден Младенов – ГПЧЕ “Ромен Ролан”, Стара Загора
  6. Кристина Петрова and Айля Рафет – СУЕЕ “Св. Константин-Кирил Философ”, Русе
ДЕБАТ “WORLD SCHOOLS” – НАЧИНАЕЩ (8-9 клас)

Финалисти

  1. Мила Начева, Лилия Христова и Калина Христова – ПАГ “Гео Милев”, Русе
  2. Георги Демиров, Асен Доцински и Ивайло Димитров – МГ “Д-р Петър Берон”, Варна

Най-добро индивидуално представяне

Награда за спортсменство

Йоана Каршилова, Полина Досева and Михаела Тошкова – ПАГ “Гео Милев”, Русе

ДЕБАТ “WORLD SCHOOLS” – НАПРЕДНАЛ (10-12 клас)

Финалисти

  1. Яна Желязкова, Денислав Русев и Силвия Маринова – Първа езикова гимназия, Варна
  2. Красимир Минев, Жоро Доцев иМилен Акалиев – ПАГ “Гео Милев”, Русе

Най-добро индивидуално представяне

Награда за спортсменство

Станислав Иванов, Еге Ахмед and Венцислав Костов – ЕГ “Пейо Яворов”, Силистра